Üzletkritikus IT rendszerek

Üzletkritikus IT rendszerek minőségének üzembiztonságra és költségekre gyakorolt hatásának kutatása - GOP-111-11-2011-0038

Üzletkritikus IT rendszerek minőségének üzembiztonságra, kockázatokra és költségekre gyakorolt hatásának kutatása, a befolyásoló tényezők forráskód-elemzésen és folyamat-modellezésen alapuló kiértékelését támogató eszközök és szolgáltatások fejlesztése

Kedvezményezett: FrontEndART Szoftver Kft. (6722 Szeged, Zászló u. 3. I/5), Szegedi Tudományegyetem (6720 Szeged, Dugonics tér 13., 6722 Szeged, Tisza Lajos krt. 103.)

Közreműködő szervezet: Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt. (1539 Budapest, Pf. 684)

Irányító hatóság:Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (1077 Budapest, Wesselényi u. 20-22.)

Pályázat azonosítója: GOP-111-11-2011-0038

Projekt összköltsége: 169 004 920 Ft

Támogatás összege: 119 206 400 Ft

Támogatás intenzitása: 70,5343 %

Projekt kezdete: 2011.12.01.

Projekt befejezése: 2014.02.28.

Az utóbbi évek során az informatikai rendszerek mindennapjaink szerves részévé váltak, körül vesznek bennünket, függünk tőlük, sok esetben életünket bízzuk rájuk, reménykedve a működésük helyességében. Az olyan információs rendszerek meghibásodása, melyek az üzletmenetet alapvetően meghatározzák és nem csak kiszolgáló jellegűek jelentős költségekkel jár, és komoly károkat okozhat. Ide sorolhatók többek között a pénzügyi szektorban működő szoftverek, a telekommunikációs és közszolgáltatást nyújtó rendszerek, stb.

A forráskód alapú szoftverminőség-biztosítás és a statikus forráskód elemzés területén Magyarországon piacvezető FrontEndART Kft. és a Szegedi Tudományegyetem Szoftverfejlesztés Tanszéke, mint a kutatási terület szakértője közös konzorciumot alakítva olyan módszertan kidolgozását és kapcsolódó prototípus eszközök kifejlesztését tűzte ki célul, amelyek lehetővé teszik üzletkritikus rendszerek automatikus és részben manuális felmérését és a rendszer minőségének költségekre, kockázatokra és versenyelőnyre gyakorolt hatásainak kiértékelését és részletes elemzését. A komplex matematikai modelleken alapuló elemzés célja azonosítani és rangsorolni azokat a kritikus folyamatokat, szoftverkomponenseket, modulokat, eljárásokat, amelyek üzleti szempontok alapján a legkritikusabbak, azaz a legnagyobb kockázatot jelentik, vagy a legnagyobb költségmegtakarítás érhető el javításukkal, fejlesztésükkel.

[Read more in English]

Page last modified: September 1, 2022